
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0402 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 2.2 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 950 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 90mOhm Max |
| Q @ Freq: | 18 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8.5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0402-2N2F2D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 135MA 8 OHM SMD
FIXED IND 18NH 1.4A 70 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 126MA 7.7 OHM TH
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVPECL
CONN RCPT 52POS 0.1 GOLD SMD
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
TRANSMITTER TOSA