LAL03TB330K
Description
FIXED IND 33UH 120MA 4.1 OHM TH
DataSheet
LAL03TB330K PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Tray
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):120 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.1Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:6.3MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)