CAL45VB271K
Description
FIXED IND 270UH 350MA 3.4 OHM TH
DataSheet
CAL45VB271K PDF
Material - Core:-
Inductance:270 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):350 mA
Current - Saturation (Isat):350mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.4Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.173" Dia x 0.315" L (4.40mm x 8.00mm)