B78148S1124J9
Description
FIXED IND 120UH 300MA 2.4 OHM TH
DataSheet
B78148S1124J9 PDF
Type Description
Series:BC
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:120 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.4Ohm Max
Q @ Freq:70 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:4.5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)