
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 70F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 9.1 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 39 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 98.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 52 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 560kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.330" Dia x 0.380" L (8.38mm x 9.65mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 70F913AI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 1.225A 120 MOHM
FIXED IND 220NH 1.12A 67 MOHM TH
FIXED INDUCTOR 150NH SMD
CAP CER 91PF 25V C0G/NP0 0603
CONN RCPT MALE 24POS CRIMP
XTAL OSC XO 620.0000MHZ LVDS SMD
FIXED IND 9.1MH 39MA 98.4 OHM TH