
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDCH10D48/A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 228mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDCH10D48/ANP-560KC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
POWER INDUCTOR MAGN SHIELD
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
TERM BLOCK HDR 16POS 3.81MM
FIXED IND 1.8UH 250MA 1.5 OHM
TVS DIODE 14V 23.2V PLAD
FIXED IND 56UH 1A 228 MOHM SMD