
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH, LP Type |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 230mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.433" Dia (11.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LHLP10NL680MB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 6.5A 30.3 MOHM
FIXED INDUCTOR 100NH SMD
FIXED IND 1.5NH 300MA 130MOHM SM
TEST LEAD BANANA TO BANANA 78.7"
EVAL BOARD FOR DCM24AP050T180A50
SLIDE POT 10K OHM 0.06W TOP 45MM
FIXED IND 68UH 1A 230 MOHM TH