CDH38D11BNP-4R7MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 1.07A 200 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDH38D11BNP-4R7MC PDF
Type Description
Series:CDH38D11B
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.07 A
Current - Saturation (Isat):720mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):200mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.150" W (5.20mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)