LAL04NA3R3K
Description
FIXED IND 3.3UH 670MA 340 MOHM
DataSheet
LAL04NA3R3K PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Bulk
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):670 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):340mOhm Max
Q @ Freq:65 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:94MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)