NS10155T2R2NNV8
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 7.61A 8.7 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
NS10155T2R2NNV8 PDF
Type Description
Series:NS
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):7.61 A
Current - Saturation (Isat):10A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):8.7mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:55.6MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.85mm)