LAN02TA560J
Description
FIXED IND 56UH 140MA 4.1 OHM TH
DataSheet
LAN02TA560J PDF
Material - Core:-
Inductance:56 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):140 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.1Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:10MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)