
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 500 µH |
| Tolerance: | - |
| Current Rating (Amps): | 2.75 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 250mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 70°C |
| Inductance Frequency - Test: | 20 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.416" Dia (35.96mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.850" (21.59mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PE-50506NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM
FIXED IND 680NH 300MA 850 MOHM
RES 56 OHM 0.6W 1% AXIAL
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER R/A 30POS 2.54MM
FIXED IND 500UH 2.75A 250 MOHM