
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 150 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 280 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 980mOhm Max |
| Q @ Freq: | 29 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0603-151NG2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 0.8NH 0.2NH 690MA 140M
FIXED IND 2.7MH 87MA 43.1 OHM TH
FIXED IND 47UH 200MA 2.11 OHM TH
FUSE SQUARE 550A 700VAC RECT
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 9POS 2.54MM
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM