
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0402 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 12 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 475 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 220mOhm Max |
| Q @ Freq: | 21 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0402-12NJ3B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
POWER INDUCTOR SMD
FIXED INDUCTOR 560NH 300MA SMD
FIXED IND 0.8NH 0.2NH850MA 100MO
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVDS SMD
CONN ADAPT MMCX PLUG TO SMA JACK
CABLE TIE HLDR HAT SUPPORT
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM