
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 08D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 7.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 10mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512" (13.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELC-08D2R2DF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 1.4A 100 MOHM TH
FIXED IND 360NH 32A 1.15 MOHM
FIXED IND 68NH 30A 0.26 MOHM SMD
DEMO BOARD FOR LTM8049
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD SLDR
CONN PLUG FMALE 15POS GOLD CRIMP
FIXED IND 2.2UH 7.2A 10 MOHM TH