
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 82 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 570mOhm Max |
| Q @ Freq: | 34 @ 150MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 150 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0603-82NF2E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
FIXED IND 150NH 3A 32 MOHM TH
FIXED IND 820NH 450MA 250 MOHM
MEMS OSC XO 8.0000MHZ CMOS SMD
TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS