
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1206HS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 33 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 110mOhm |
| Q @ Freq: | 55 @ 300MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Size / Dimension: | 0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1206HS-330EKTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD
FIXED IND 3.9UH 1.8A 60 MOHM TH
FIXED IND 10UH 130MA 3.7 OHM TH
CAP THIN FILM 27PF 25V 0603
SFERNICE FIXED RESISTORS
FIXED IND 6.8UH 4A 11 MOHM TH
FIXED IND 33NH 1A 110 MOHM SMD