1210HS-151EKFS
Description
FIXED IND 150NH 650MA 150 MOHM
DataSheet
1210HS-151EKFS PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):650 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):150mOhm
Q @ Freq:35 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:600MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:25.2 MHz
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)