LHL13NH152J
Description
FIXED IND 1.5MH 450MA 1.8 OHM TH
DataSheet
LHL13NH152J PDF
Type Description
Series:LH, L Type
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 mH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):450 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.8Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:830kHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:252 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)