
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 25mOhm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 510MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM06BHR12K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 15NH 0201
FIXED IND 680UH 60MA 30 OHM SMD
FIXED IND 1.5NH 400MA 70 MOHM
RES 4.7K OHM 1W 5% AXIAL
CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 RAD
RF SHIELD 1" X 1.75" T/H
FIXED IND 120NH 3.3A 25 MOHM TH