IM02ST390J
Description
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH
DataSheet
IM02ST390J PDF
Type:Molded
Material - Core:Ferrite
Inductance:39 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):125 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.6Ohm Max
Q @ Freq:45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:22MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FIXED IND 120UH 124MA 5.2 OHM TH