B78108S1823K000
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
FIXED IND 82UH 390MA 1.54 OHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
B78108S1823K000 PDF
Type Description
Series:BC
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:82 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):390 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.54Ohm Max
Q @ Freq:35 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:6MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
K321-L02
K321-L02
FIXED INDUCTOR SMD
0805CQ-220EJTS
0805CQ-220EJTS
FIXED IND 22NH 1.2A 100 MOHM SMD
4669-224K
4669-224K
FIXED IND 220UH 230MA 2.185 OHM
AP101 680R J
AP101 680R J
RES 680 OHM 5% 100W TO247-2
CABLE GLAND 20-25MM M32 POLY
ROUND SPACER NYLON 22.35MM
B78108S1823K000
B78108S1823K000