
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0805CQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 27 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm |
| Q @ Freq: | 75 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.090" L x 0.065" W (2.29mm x 1.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0805CQ-270EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM
FIXED INDUCTOR 5.1NH 0201
FIXED IND 2.4NH 0.1NH 410MA 1000
RES 2.34K OHM 0.5% 1/16W 0603
DW6A DIM-TO-WARM LED ARRAY
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.81MM
FIXED IND 27NH 1.3A 70 MOHM SMD