
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IR |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 270 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 960 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 160mOhm Max |
| Q @ Freq: | 33 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 430MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IR02STR27K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 0.7NH 0201
FIXED INDUCTOR 2.7NH 0201
FIXED IND 180UH 57MA 17 OHM TH
CRYSTAL 38.4000MHZ SERIES SMD
DC DC CONVERTER 15V 250MW
SFERNICE FIXED RESISTORS
FIXED IND 270NH 960MA 160 MOHM