B82412A3471K
Description
FIXED IND 470NH 225MA 1 OHM SMD
DataSheet
B82412A3471K PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:470 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):225 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:450MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)