1210HS-223EMFS
Description
FIXED IND 22UH 150MA 2.8 OHM SMD
DataSheet
1210HS-223EMFS PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.8Ohm
Q @ Freq:25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:25MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)