
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PG0016NL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 720 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 370mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2420 (6050 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.191" (4.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PG0016.473NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 395MA 500 MOHM
FIXED IND 47UH 110MA 4.9 OHM TH
FIXED IND 22UH 140MA 3.3 OHM TH
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
CONN PLUG HSG FMALE 46POS INLINE
FIXED IND 47UH 720MA 370 MOHM
PRESSURE- SST PRESSURE-13MM MEDI