
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM3316S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 32mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM3316S-2R2M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 1.6A 112 MOHM SMD
FIXED IND 180NH 58A 0.5 MOHM SMD
FIXED IND 270UH 70MA 6.5 OHM TH
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
CRYSTAL 38.4000MHZ 13PF SMD
EVAL BOARD FOR DAC908
FIXED IND 2.2UH 3.8A 32 MOHM SMD