IM02ST2R2K
Description
FIXED IND 2.2UH 395MA 400 MOHM
DataSheet
IM02ST2R2K PDF
Type:Molded
Material - Core:Iron
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):395 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):400mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:115MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)