PM7032S-151M
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 150UH 430MA 780MOHM SM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PM7032S-151M PDF
Type Description
Series:PM7032S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):430 mA
Current - Saturation (Isat):370mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):780mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)