
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IRF |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5.6 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 590 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 430mOhm Max |
| Q @ Freq: | 70 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 74MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IRF03BH5R6K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
POWER INDUCTOR SMD
FIXED IND 15UH 325MA 800 MOHM TH
FIXED IND
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOS
CONN RCPT 21POS 0.1 GOLD PCB
TVS DIODE 16V 28.8V DO214AB
FIXED IND 5.6UH 590MA 430 MOHM