PM125SH-270M
Description
FIXED IND 27UH 2.3A 51 MOHM SMD
DataSheet
PM125SH-270M PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:27 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.3 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):51mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)