
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 3.6 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 57 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 40Ohm Max |
| Q @ Freq: | 70 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.215" Dia x 0.561" L (5.47mm x 14.24mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM08RR362J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7MH 23MA 8.2 OHM TH
FIXED IND 1.5MH 130MA 12 OHM TH
FIXED INDUCTOR
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC XO 700.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 3.6MH 57MA 40 OHM TH
IC CHIP