PM125S-390M-RC
Description
FIXED IND 39UH 1.65A 110MOHM SMD
DataSheet
PM125S-390M-RC PDF
Type Description
Series:PM125S
Material - Core:Ferrite
Inductance:39 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.65 A
Current - Saturation (Isat):3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):110mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:12MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Height - Seated (Max):0.232" (5.90mm)