IRF03SH1R0K
Description
FIXED IND 1UH 920MA 190 MOHM TH
DataSheet
IRF03SH1R0K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:1 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):920 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):190mOhm Max
Q @ Freq:55 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:157MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm)