
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 74F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 275 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.9Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 68MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.200" Dia x 0.500" L (5.08mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 74F826AP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100NH 1.35A 80 MOHM TH
FIXED IND 330NH 1.28A 120 MOHM
FIXED IND 8.2UH 155MA 2.7 OHM TH
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1812
CHARGER BOOST CHARGER WITH CELL
FIXED IND 8.2UH 275MA 1.9 OHM TH
CELLULAR ROUTER US CANADA 4G/3G