S0603-82NF3C
Description
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
DataSheet
S0603-82NF3C PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:82 nH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):570mOhm Max
Q @ Freq:34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant:1.7GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:150 MHz
Size / Dimension:0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)