SC5022C-150
Manufacturer
Signal Transformer
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 4A 48 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SC5022C-150 PDF
Type Description
Series:SC5022C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4 A
Current - Saturation (Isat):7A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):48mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.750" L x 0.620" W (19.04mm x 15.74mm)
Height - Seated (Max):0.300" (7.62mm)