
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.225 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 310MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM04STR47J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 10UH SMD
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM
FIXED IND 820NH 465MA 220 MOHM
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
CONN RCPT MALE 4P SILV SLDR CUP
ANT CBL ASSY 1.13 150MM LONG
FIXED IND 470NH 1.225A 120 MOHM