
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0402 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 27 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 360mOhm Max |
| Q @ Freq: | 23 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.48GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0402-27NH2C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47NH 385MA 420MOHM SMD
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM
FIXED IND 3.9UH 185MA 2.8 OHM
TERM BLOCK HDR 20POS 90DEG 5MM
JAM NUT RECEPTACLE
ANALOG DATA CONVERTR
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM