
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0805CQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 12 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 45mOhm |
| Q @ Freq: | 80 @ 1GHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.090" L x 0.065" W (2.29mm x 1.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0805CQ-120EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 505MA 970 MOHM
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM
FIXED IND 2.2UH 380MA 700MOHM SM
FIXED INDUCTOR 33UH SMD
DC DC CONVERTER 5V 1W
CONN RCPT MALE 37POS GOLD CRIMP
FIXED IND 12NH 1.6A 45 MOHM SMD