
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 5.6 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 190mOhm Max |
| Q @ Freq: | 18 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0603-5N6J2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 670MA 340 MOHM
FIXED INDUCTOR 2.0NH 0201
FIXED INDUCTOR 4.3NH 0201
LED COB CXA1304 COOL WHT SQUARE
CONN HEADER VERT 28POS 2.54MM
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM SOLDER
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM