B78108T1104J000
Description
FIXED IND 100UH 85MA 12.5 OHM TH
DataSheet
B78108T1104J000 PDF
Type Description
Series:MCC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):85 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):12.5Ohm Max
Q @ Freq:60 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:11MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)