LAN02TA271J
Description
FIXED IND 270UH 70MA 16 OHM TH
DataSheet
LAN02TA271J PDF
Type Description
Series:LA, N Type
Package:Tray
Material - Core:-
Inductance:270 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):70 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):16Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:3.6MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)