SCMS5D14-331
Description
FIXED IND 330UH 210MA 6.8 OHM
DataSheet
SCMS5D14-331 PDF
Type Description
Series:SCMS5D14
Material - Core:-
Inductance:330 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):210 mA
Current - Saturation (Isat):190mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):6.8Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)