CDRH4D28-220NC
Description
FIXED IND 22UH 700MA 235 MOHM
DataSheet
CDRH4D28-220NC PDF
Type Description
Series:CDRH4D28
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):235mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)