
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 8.2 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm Max |
| Q @ Freq: | 24 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0603-8N2J3D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56NH 200MA 1OHM SMD
FIXED INDUCTOR 18.NH 0201
FIXED IND 82UH 95MA 6.3 OHM TH
FIXED IND 5MH 58MA 50 OHM TH
TERM BLK 18POS TOP ENTRY 5MM PCB
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP