
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IRF |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 425 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 550mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 55MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IRF01ST8R2K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 2.45A 30 MOHM TH
FIXED IND 9.1MH 39MA 98.4 OHM TH
FIXED IND 8.2MH 106MA 23.1 OHM
XTAL OSC XO 12.0MHZ 3.3V SMD
TPS51621 DUAL PHASE, D-CAP+MODE
FIXED IND 8.2UH 425MA 550 MOHM