
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM13656S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 500 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 40 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.88mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.547" L x 0.531" W (13.90mm x 13.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.232" (5.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM13656S-R50M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
FIXED IND 220NH 675MA 210 MOHM
FIXED IND 220UH 52MA 21 OHM TH
CAP CER 330PF 10V C0G/NP0 1825
IC REG CTRLR BUCK 16SOIC
RES 130 OHM 1% 1/8W 0805
FIXED IND 500NH 40A 0.88MOHM SMD