
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 74F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 450 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 80 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 24MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.200" Dia x 0.500" L (5.08mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 74F335AI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 1.443A 96MOHM TH
FIXED INDUCTOR 2.5UH SMD
FIXED IND 6.8UH 4.5A 60 MOHM SMD
XTAL OSC XO 20.0MHZ 1.8V SMD
CAP CER 3300PF 16V X5R 0201
CONN RCPT MALE 46POS GOLD CRIMP
FIXED IND 33UH 450MA 2 OHM TH